*** M U S I C - C L U B ***
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


World Music Forum
 
PříjemGalleryLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 1.LP - které bylo to vaše ?

Goto down 
+11
keywest
bohous.josev
Jezeten
bobophon
doot doot
postman
HEERY
stjan
shannow
pavelse
aLuGaRd
15 posters
AutorZpráva
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime18/9/2006, 13:52

1.LP - které bylo to vaše ? Like a Star @ heaven
Vzpomenete si ještě někdo na své 1. eLPíčko,které jste si koupili,nebo dostali?
To mé první ,které jsem si koupil, bylo LP od Katapultu,bylo z roku 1978 ,jmenovalo Katapult a bylo to jejich první vydané LP. (jaká náhoda,jejich 1.LP,bylo i moje 1.LP ) Laughing
A mám ho samozřejmně dodnes cheers
1.LP - které bylo to vaše ? Lp1978-200
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
pavelse
HLAVNÍ MODERÁTOR
HLAVNÍ MODERÁTOR
pavelse


Male Příspěvky : 8241
Místo : závětrná strana továrního komína
Registrace : 04. 08. 06

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime18/9/2006, 14:57

hm, tak to už si nepamatuju, protože jsem vyměnil s babičkou Very Happy radio za radiogramofon a k tomu byly i nějaké LP a SP.
Ale pamatuju si že následující vánoce jsem dostal SP od Katapultu - Půlnoční závodní dráha / Lesní manekýn. Pak následovala SP a LP co se dala normálně sehnat v obchodě.
První zahraniční originální deskou bylo LP Alphaville - Forever Young, kterou jsem koupil na podzim 1984 za 350,- Kč ! což bylo na tu dobu dost peněz a na to že jsem byl poslední rok na průmyslovce .... po škole následovalo mnoho LP z pražské burzy v cenách 400-600 (těch 600 bylo v letech kdy se objevovaly CD - novinky za 750,- cca 1988). Pamatuju si, že pro LP PSB - Actually jsem si jel 1.10.1987 na Václavák "pod koně" a bral jsem si na to dovolenou .....
Návrat nahoru Goto down
http://www.hitparady80s.estranky.cz/
shannow
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
shannow


Male Příspěvky : 300
Registrace : 19. 07. 06

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime18/9/2006, 21:20

tak to náhodou vím naprosto přesně 8)

bylo to tohle :

1.LP - které bylo to vaše ? Dschinghiskhan

sice jsem ho neměl hned ten rok, co vyšlo, ale přivezli mi ho z Hamburku až o dva roky později, nicméně mám ho dodnes a pořád si myslím, že z raných 80's (nebo pozdních 70's) patří k tomu nejlepšímu, co vyšlo...
Návrat nahoru Goto down
stjan
mistr hudby
mistr hudby
stjan


Příspěvky : 25
Registrace : 01. 11. 06

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: 1.LP   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime29/11/2006, 17:12

Tak to vím zcela přesně:Javory od Ulrychovců*
Návrat nahoru Goto down
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime19/1/2007, 01:59

No to já vím zrejmě taky přesně.Pokud je to o LP.
Kazety co měl otec v Žigulu jsem poslouchal od mala a třeba místo koupání jsem radši zůstal sám v autě a pouštěl si tehdá ABBA,Chingischan,Amandu Lear a nějaké v té době staré hitparády.
Ale první LP vnímám soundtrack Flasdance co otec pučil od někoho z práce a nahrál na kazetu chromdioxide.(nešlo o označení typu pásku - skutečně se tak jmenovala).A první svojí LP jsem vyrazil koupit do Suprafonu na Dejvickou za 44,- Kčs a bylo to Michal David - Kroky - Rodinná Show.1.LP - které bylo to vaše ? Flashdancelp
1.LP - které bylo to vaše ? Rodinnashowlp
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
postman
hudební znalec
hudební znalec
avatar


Příspěvky : 12
Registrace : 08. 03. 07

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime9/3/2007, 13:20

Smokie-kupene v Bulharsku na dovolenke
Návrat nahoru Goto down
doot doot
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
doot doot


Male Příspěvky : 419
Virgo Věk : 56
Místo : Oldham,UK
Emploi : Actor and sportsman
Loisirs : co to je?
Registrace : 05. 03. 07

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime16/3/2007, 13:27

tAK TO SI VZPOMÍNÁM NAPROSTO PFESNĚ.Dovolená v Bulharsku,v Burgasu pfesně,v mofi medůzy jak tenisáky,na hlavní tfídě obchod Balkantonu (něco jako Virgin v Londýně),regály nacpaný muzikou,a já šel na jisto- dva skvělý výběry,který obsahovali napfíklad toto:Japan,A la Carte,Andy Lloyd,Teens,Boney M,Eruption,Amii Stewart......víc si asi nespomenu...NEMÁTE TO NĚKDO??????
Návrat nahoru Goto down
bobophon
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
bobophon


Male Příspěvky : 536
Gemini Věk : 61
Místo : Praha
Registrace : 08. 02. 07

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime25/3/2007, 16:46

Moje asi úplně 1. LP (jenom moje) byla ABBA vydaná u slovenskýho Opusu, nepočítám elpíčka rodičů - Kája Gott, Rangers, Johnny Cash a další. Pak nastoupilo kvantum elpíček z burzy a dovozu ze západní strany hranic od známého tiráka - Pink Floyd, Status Quo, Slade,Sweet, Nazareth,ELO atd. atd., který rotovaly zase dál po archivaci na kotoučový magneťák B100 a pak B73.
to doot doot: jo jo, to byla muzika, Teens jsem tuhle zrovna nějaký ulovil, ale vůbec nemám šajnu, jestli je to nějaký album, nebo samo domo robo výběr. Zkrátka jsem to uviděl a vystartoval po tom, tahal jsem, tahal až jsem vytáhl.
Návrat nahoru Goto down
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime30/4/2007, 01:10

KOtoučák jsem vždy chtěl, ale neměl a nemám doteďka.
Kdyby to nezabíralo takovýho místa tak už ho dávno mám jenže mě zabere místo na 3 tapedecky....
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
Jezeten
dirigent
dirigent
Jezeten


Příspěvky : 90
Registrace : 29. 04. 07

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime27/5/2007, 22:45

Tak to si pamatuju přesně. Beatles a byla to nějaká kompilace od Supraphonu. Začínalo to skladbou Love Me Do. A pak to šlo různě Manfred Mann - Chance, ACDC - Highway To Hell, maďarský Neoton atd. Taková všehochuť. Tak nějak jsem se rozkoukával a ty ACDC mě celkem vzali. Na tu dobu to mělo parádní zvuk.
Návrat nahoru Goto down
bohous.josev
přispěvatel
přispěvatel
avatar


Příspěvky : 71
Registrace : 08. 04. 08

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime26/4/2008, 15:21

1.LP cizí, si vzpominam u nas koupeno bylo od Polaku a na něm byl takový kudrnatý chlap s brýlemy na sněhu a jmenoval Waren schatz-mozna je to blbě napsaný ale nechce se mi ho ted hledat:-D
Návrat nahoru Goto down
keywest
GIGA PŘISPĚVATEL
GIGA PŘISPĚVATEL
keywest


Male Příspěvky : 2481
Virgo Věk : 92
Místo : Ani blízko, ani daleko !
Registrace : 29. 09. 07

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime26/4/2008, 16:58

Já když jsem chtěl v mládí po našich koupit nějaké LP, pokaždé mi otec odvětil, Leda Prd !!! Takže jsem si až z učňovské výplaty ( tomu se snad ani výplata nedalo říkat ), koupil první elpíčko od PUHDYS.
Návrat nahoru Goto down
topol
MODERATOR
MODERATOR
topol


Male Příspěvky : 3026
Místo : East EU - West Bohemia
Emploi : retraité
Loisirs : cagnarderie
Registrace : 29. 06. 06

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime26/4/2008, 17:34

Nepočítám-li desítky gramodesek s pohádkami,které jsem pravidelně dostával na Vánoce a narozeniny,byla mou první dlouhohrající deskou Dagmar Patrasová:Pasu,pasu písničky,kterou jsem vyhrál v nějaké pionýrské soutěži.Sice už jsem byl této hudbě mírně odrostlejší,ale přesto jsem byl rád.Výhra je výhra.První gramodeskou,kterou jsem si koupil byla,myslím,Sandra:The Long Play - Made in SSSR.
Návrat nahoru Goto down
Booo
profesor hudby
profesor hudby
Booo


Female Příspěvky : 82
Capricorn Věk : 54
Registrace : 20. 09. 06

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime27/4/2008, 09:40

První byly z časopisu Kolobok...a tak se koupil gramec..a první EP byla Zagorka rýmy- měla jsem ji poslat do SSSR kamarádce Leně, ale dostala pak Káju..a LP byly Gombay Dance Band a Šimek s Grossmanem :-)
Návrat nahoru Goto down
http://www.seznam.cz
keywest
GIGA PŘISPĚVATEL
GIGA PŘISPĚVATEL
keywest


Male Příspěvky : 2481
Virgo Věk : 92
Místo : Ani blízko, ani daleko !
Registrace : 29. 09. 07

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime27/4/2008, 09:44

Booo napsal:
První byly z časopisu Kolobok...a tak se koupil gramec..a první EP byla Zagorka rýmy- měla jsem ji poslat do SSSR kamarádce Leně, ale dostala pak Káju..a LP byly Gombay Dance Band a Šimek s Grossmanem :-)

Jo, neodolatelný Kája Laughing
Návrat nahoru Goto down
ilove80music
MODERATOR
MODERATOR
ilove80music


Příspěvky : 847
Aquarius Věk : 57
Místo : Kofoland
Registrace : 06. 04. 07

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime27/4/2008, 13:12

Moje první album byl Aleš Sigmund a Pepřenka a všechny LP ABBy co vyšli v Opusu a sposta jiných co byli bratru za pár kaček od 44,- Kč po 150,- Kč. No ještě většina je zakonzervovaná u tchyně spolu se singlíky na půdě.
Návrat nahoru Goto down
RudyV
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 432
Registrace : 17. 10. 07

1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime28/4/2008, 12:46

Jako keywest. Když jsem chtěl nějaký dukáty po rodičích a když jsem upřesnil na co konkrétně,rak bohužel kužel. Na takové blbosti ani omylem. Takže moje první bylo až když jsem si vydělával a byly to PUHDYS - Rock´n´Roll. A já ho točil co to dalo. Sranda byla když jsem to přivezl domů. Táta to poslouchal taky pořád dokola a když jsem se ho zeptal proč si to pouší,když je to taková blbost,tak jen koukal. To byly časy.....
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





1.LP - které bylo to vaše ? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 1.LP - které bylo to vaše ?   1.LP - které bylo to vaše ? Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
1.LP - které bylo to vaše ?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
*** M U S I C - C L U B *** :: Pravidla - Srazy - Diskuze :: D I S K U Z E - a jiný pokec-
Přejdi na: