*** M U S I C - C L U B ***
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


World Music Forum
 
PříjemGalleryLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 tvorba vlastního dvd s klipama

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
pavelse
HLAVNÍ MODERÁTOR
HLAVNÍ MODERÁTOR
pavelse


Male Příspěvky : 8241
Místo : závětrná strana továrního komína
Registrace : 04. 08. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime29/2/2008, 08:42

Ahoj lidi,
potřeboval bych poradit jak si udělat svoje dvd s klipama.
Mám dvouvrstvé dvd (40 klipů) ze kterého bych chtěl vybrat zhruba půlku klipů a chtěl bych mít i menu (případně z více dvd vybrat klipy a ty pak poskládat do jednoho).

Můžete mi někdo poradit jak co nejjednodušeji dvd vytvořit a jakým programem (+ stručný návod) ?

nepotřebuju přechody, efekty - stačilo by mi řádkové menu kam bych napsal názvy skladeb s možností vložit vlastní pozadí ...

předpokládám, že budu muset klipy z dvd uložit na disk a pak načíst do programu, ale do jakého ?

díky Pavel

_________________
singlové a albové hitparády NSR, USA, UK, ITÁLIE a RAKOUSKA z let 80-89 nejdeš zde:
www.hitparady80s.estranky.cz

najdeš zde také hitparády z PLR, radia Luxembourg, životopisy- Divine, Bobby Orlando, NENA
NEW - NEW - NEW .....každotýdenní hudební tipy ........ NEW - NEW - NEW
Návrat nahoru Goto down
http://www.hitparady80s.estranky.cz/
pavelse
HLAVNÍ MODERÁTOR
HLAVNÍ MODERÁTOR
pavelse


Male Příspěvky : 8241
Místo : závětrná strana továrního komína
Registrace : 04. 08. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime10/12/2009, 12:16

poraďte prosím

_________________
singlové a albové hitparády NSR, USA, UK, ITÁLIE a RAKOUSKA z let 80-89 nejdeš zde:
www.hitparady80s.estranky.cz

najdeš zde také hitparády z PLR, radia Luxembourg, životopisy- Divine, Bobby Orlando, NENA
NEW - NEW - NEW .....každotýdenní hudební tipy ........ NEW - NEW - NEW
Návrat nahoru Goto down
http://www.hitparady80s.estranky.cz/
Anonymní
Anonymní
Anonymous



tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime11/12/2009, 00:00

načíst do PC,potom program videoredo,vystříhat co nechceš,uložit do PC,program ulead movie factory,vytvořit menu.uložit do PC ,hotovo DVD a pálit
Návrat nahoru Goto down
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime11/12/2009, 00:48

ja bych tedy použil jednoduší variantu a to kopii na 2vrstvé DVD.
až najdu jeden program ( a ne x což samozřejmě jde, ale zdlouhavé) tak ho rád dám k dispozici Smile
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
pavelse
HLAVNÍ MODERÁTOR
HLAVNÍ MODERÁTOR
pavelse


Male Příspěvky : 8241
Místo : závětrná strana továrního komína
Registrace : 04. 08. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime11/12/2009, 13:37

díky - jde mi o to udělat kompilaci z několika dvd

mám doma tmpeg který jsem i snad pochopil, ale problém je v tom, že jsem si stáhnul (přes Shrink) do PC cca 30 písniček ale on (tmpeg) mi z toho u půlky napsal že je "nemůže kvůli zvuku" vložit

_________________
singlové a albové hitparády NSR, USA, UK, ITÁLIE a RAKOUSKA z let 80-89 nejdeš zde:
www.hitparady80s.estranky.cz

najdeš zde také hitparády z PLR, radia Luxembourg, životopisy- Divine, Bobby Orlando, NENA
NEW - NEW - NEW .....každotýdenní hudební tipy ........ NEW - NEW - NEW
Návrat nahoru Goto down
http://www.hitparady80s.estranky.cz/
Anonymní
Anonymní
Anonymous



tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime13/12/2009, 02:56

pokud z toho chceš udělat jeden soubor třeba 4Gb,musí všechny klipy mít stejný zvuk třeba 320,nebo 256,pokud jsou různé tak to neslepí do jednoho souboru
Návrat nahoru Goto down
topol
MODERATOR
MODERATOR
topol


Male Příspěvky : 3026
Místo : East EU - West Bohemia
Emploi : retraité
Loisirs : cagnarderie
Registrace : 29. 06. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime13/12/2009, 18:43

Na tvorbu DVD mohu doporučit program ConvertXtoDVD. Používám ho už delší čas a jsem s ním spokojen. ( Zatím mi vytvořil DVD z čehokoli - soubory .vob a .avi počínaje a třeba .mov .rm či .flv konče. Podpora zvuku AC3 /5.1 je samozřejmostí. Problém je jen s titulky - 100% přijímá jen formát .srt [vytažení titulků z DVD je však celkem snadné, např. s programem SubRip]. Tento program jsem si vybral proto, že má celkem jednoduché ovládání, je i v češtině a nabízí několik vzorů upravitelného menu.)
No, a na vtažení do počítače používám většinou také DVD Shrink a na jednoduchý střih třeba Chopper XP.


tvorba vlastního dvd s klipama Th_25795_ConvertX_122_121lo
Návrat nahoru Goto down
pavelse
HLAVNÍ MODERÁTOR
HLAVNÍ MODERÁTOR
pavelse


Male Příspěvky : 8241
Místo : závětrná strana továrního komína
Registrace : 04. 08. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime13/12/2009, 21:40

díky za rady - nevím proč, ale myslel jsem si že ConvertXtoDVD je jen na převod avi do dvd - vyzkouším to

_________________
singlové a albové hitparády NSR, USA, UK, ITÁLIE a RAKOUSKA z let 80-89 nejdeš zde:
www.hitparady80s.estranky.cz

najdeš zde také hitparády z PLR, radia Luxembourg, životopisy- Divine, Bobby Orlando, NENA
NEW - NEW - NEW .....každotýdenní hudební tipy ........ NEW - NEW - NEW
Návrat nahoru Goto down
http://www.hitparady80s.estranky.cz/
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime14/12/2009, 00:42

Ano - ConvertXtoDVD je super program, ale na to co chce Pavelse asi ne. ConvertXtoDVD prostě slouží jednoduše k tomu, že jakékoli stažené video/videa (avi,mpg,mov a nevim co ještě) převede a vypálí ve formátu klasického DVD.To, že podporuje jenom str format titulků mě nevadí - převedu si ho na něj.Má sice relativně hodně přednastavenejch menu, ale né možnost tvorba vlastního - pouze jde změnit background.Takže pokud si dá Pavelse dle mne strašnou práci a bude mít připraveny požadované klipy třeba v avi - tak potom pomocí ConvertXtoDVD to dostane na DVD i dvouvrstvé. Ovšem za předpokladu, že mám již videa připraveny v avi bych asi použil něco kreativnějšího - třeba Pinnacle studio 14 - kde je obrovská možnost přechodů, vlastního menu, PIP atd. A komu nestačí Pinnacle tak samozřejmě je tu Premiéra, ale to už je opravdu v tomto případě "kanón na vrabce"
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
Anonymní
Anonymní
Anonymous



tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime14/12/2009, 01:13

a taky jak již název říká, ConvertXtoDVD,convertuje a tím mrší kvalitu
Návrat nahoru Goto down
pavelse
HLAVNÍ MODERÁTOR
HLAVNÍ MODERÁTOR
pavelse


Male Příspěvky : 8241
Místo : závětrná strana továrního komína
Registrace : 04. 08. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime14/12/2009, 08:12

až bude chvíle času tak to zkusím s pár písničkama a uvidím - klipy mám připravené formátu vob

_________________
singlové a albové hitparády NSR, USA, UK, ITÁLIE a RAKOUSKA z let 80-89 nejdeš zde:
www.hitparady80s.estranky.cz

najdeš zde také hitparády z PLR, radia Luxembourg, životopisy- Divine, Bobby Orlando, NENA
NEW - NEW - NEW .....každotýdenní hudební tipy ........ NEW - NEW - NEW
Návrat nahoru Goto down
http://www.hitparady80s.estranky.cz/
topol
MODERATOR
MODERATOR
topol


Male Příspěvky : 3026
Místo : East EU - West Bohemia
Emploi : retraité
Loisirs : cagnarderie
Registrace : 29. 06. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime14/12/2009, 12:40

pierrepetr napsal:
a taky jak již název říká, ConvertXtoDVD,convertuje a tím mrší kvalitu

No, pokud je jako zdroj použit soubor .vob, a je správně nastavena komprimace, pak k žádné viditelné ztrátě kvality nedojde.
Zkusil jsem tento program k opravení jednoho dlouhého filmu (180 minut), kde byla vadná česká titulková stopa. DVD jsem konvertoval a vypálil na velikost DVD9. Obraz i zvuk byly na originálu i na opravené verzi téměř identické.
Také jsem v tomto programu skládal dohromady video .vob a opravenou zvukovou stopu - vytaženou programem DVD Audio Extractor a upravenou v audio editoru - a výsledek byl velmi dobrý.
Pokud není použito horší kódování, pak je výsledek víceméně shodný s originálem. Samozřejmě, milovníci dokonalého obrazu a majitelé obřích televizí mi budou spílat, ale já prostě žádný velký rozdíl nevidím.
Samozřejmě, jakmile se někdo pokusí dát na DVD5 dvě a více hodin záznamu, pak musí počítat s tím, že obraz bude horší než u mnoha souborů DivX a Xvid.
Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime14/12/2009, 13:06

Pavle,neni jednoduší si prostě pustit to dívko s těmi klipy a ty co tě nebavěj jednoduše přeskočit ? Basketball
Dle mých zkušeností je to celkem pakárna si něco takovýho skládat.
Nicméně pokud opravdu trváš na tom,že si to dívko musíš sestavit,tak doporučuju program Pinnacle Studio. To menu o které ti asi jde v tom uděláš luxusní. Viděl jsem opravdu suprové dívka v tomhle programu vytvořená.
Bližší ti nepovim,jelikož se tomu nevěnuju,ale další info určitě někde vygůglíš santa
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
pavelse
HLAVNÍ MODERÁTOR
HLAVNÍ MODERÁTOR
pavelse


Male Příspěvky : 8241
Místo : závětrná strana továrního komína
Registrace : 04. 08. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime14/12/2009, 21:43

DÍKY DÍKY, tady mi nejde o to přeskočit co mě nebaví, ale jde o to poskládat si svoje vlastní z několika placek - kdysi (asi před 3 roky) jsem si udělal jedno dvd pro "kamarády z dětství" jako dárek ke srazu v programu Ulead dvd work (nebo jak se to jmenovalo) a myslel jsem si na něco trochu jednoduššího ...ale třeba se k němu ještě vrátím

_________________
singlové a albové hitparády NSR, USA, UK, ITÁLIE a RAKOUSKA z let 80-89 nejdeš zde:
www.hitparady80s.estranky.cz

najdeš zde také hitparády z PLR, radia Luxembourg, životopisy- Divine, Bobby Orlando, NENA
NEW - NEW - NEW .....každotýdenní hudební tipy ........ NEW - NEW - NEW
Návrat nahoru Goto down
http://www.hitparady80s.estranky.cz/
Anonymní
Anonymní
Anonymous



tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime15/12/2009, 00:31

v ulead dvd factory to můžeš poskládat jak je libo,s ruzným bitrate audio,ale vždy jako nový titul,pokud to chceš jako jeden,musí souhlasit bitrate všech klipů
Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime16/12/2009, 13:49

pierrepetr napsal:
a taky jak již název říká, ConvertXtoDVD,convertuje a tím mrší kvalitu

To si nemyslim. Zkusil jsem v tomhle programu převedst 30 hudebních klipů z různých videoformátu do DVD. A výsledek mne celkem pozitivně překvapil. Převáděl jsem formáty DivX,avi,mpeg,WMV a MP4.
U některých Divx mi to převod odmítlo provedst,důvod neznám.Ale výsledná kvalita obrazu na DVD disku byla dobrá bez jakékoliv známky snížení kvality obrazu. Nejvíce mne překvapil převod formátu MP4. Tady výsledný obraz předčil mé očekávání a byl velmi slušný.Horší je to už s audiem.Max bitr je 192 kbps a je znát rozdíl mezi jednotlivými klipy pokud jsou z různých zdrojů a různé síly hlasitosti. Celkově mi výsledný zvuk zněl dutě a bez dynamiky - na můj vkus velmi špatný. Je to škoda.
Takže bych to shrnul - na převod obrazu dobré, na zvuk špatné - zvláště pak pokud klipy nejsou z jednohu zdroje.
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
Anonymní
Anonymní
Anonymous



tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime17/12/2009, 00:55

ale jo ,pokud se ti to líbí ,proč ne,konvertuj o 106,ale pak je problém ty klipy slepit do jednoho souboru 4488Mb,pro výrobu DVD
Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime17/12/2009, 08:10

pierrepetr napsal:
ale jo ,pokud se ti to líbí ,proč ne,konvertuj o 106,ale pak je problém ty klipy slepit do jednoho souboru 4488Mb,pro výrobu DVD
Ten program jsem prostě jen zkusil a zajimalo mne po technický stránce jaký bude výsledek a svůj poznatek jsem popsal v minulém příspěvku...
a ještě si myslim,že ke ztrátě kvality obrazu docházet nutně nemusí,jelikož se jedná o převod z již komprimovaného videosouboru do nekomprimovaného formátu VOB. A zde komprese neni nutná. Jen mi vadí,že ten program si upraví zvuk a to bohužel dost nešťastně.
Slepovat klipy neni nutné a nevim k čemu by to bylo dobré,protože by pak jednotlivé klipy nebylo možné přehrávat.
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
YaKi
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 294
Registrace : 31. 08. 06

tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime17/12/2009, 21:03

aLuGaRd napsal:
a ještě si myslim,že ke ztrátě kvality obrazu docházet nutně nemusí,jelikož se jedná o převod z již komprimovaného videosouboru do nekomprimovaného formátu VOB. A zde komprese neni nutná.

Na tohle bacha - VOB (tedy MPEG2) rozhodně není nekomprimovaný! Takže při každém převodu ke ztrátě kvality dochází. Pokud se použije dostatečně vysoký bitrate, tak to nemusí být moc vidět.
Vzhledem k tomu, že komprese do MPEG2 je už přece jen postarší záležitost, je na nových počítačích dost rychlá a to může vést k tomu, že člověk má pocit, že k rekompresi nedochází.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime19/12/2009, 05:06

Slepovat klipy není nutné,ale při přehrávání takto vyrobeného DVD nejde plynule (bez zaseknutí po každém klipu na okamžik)přehrávat,jsou to klipy uloženy na DVD jako nové tituly,pohodlnější je ze všech klipů vytvořit jeden soubor 4488 Mb v mpeg a potom vyrobit DVD,na začátcích klipů udělat chaptery a můžeš si skákat po jednom dopředu nebo dozadu,nebo si v menu vybrat přímo klip, který chceš a pustit Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





tvorba vlastního dvd s klipama Empty
PříspěvekPředmět: Re: tvorba vlastního dvd s klipama   tvorba vlastního dvd s klipama Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
tvorba vlastního dvd s klipama
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Smite (instrumentalna tvorba)piste prosim nazory.dakujem!!!

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
*** M U S I C - C L U B *** :: Pravidla - Srazy - Diskuze :: D I S K U Z E - a jiný pokec-
Přejdi na: