*** M U S I C - C L U B ***
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


World Music Forum
 
PříjemGalleryLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Notebook TOSHIBA

Goto down 
+3
topol
aLuGaRd
Eurodancefan
7 posters
AutorZpráva
Eurodancefan
MODERATOR
MODERATOR
Eurodancefan


Male Příspěvky : 114
Leo Věk : 50
Registrace : 15. 09. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime12/5/2009, 14:09

Zdravím všechny případné čtenáře tohoto dotazu,
koupil jsem si před 14 dny tento notebook, abych mohl lépe pracovat na výrobě vlastních hudebních DVD:
http://www.ribbon.cz/toshiba-satellite-a350-13a
k tomu jsem nakoupil originální software NERO 9 a jiný... a co mě doma nečekalo, chodilo vše kromě toho NERA 9 (prosím neraďte mi, že jsem měl na střihání a editaci videí použít jiný program...) Při instalaci docházelo k zajimavé věci, každých pět minut cca. se objevila hláška, že windows instaler přestal fungovat (je tam Vista Home Premium), když jsem zadal storno, tak instalace ovšem pokračovala dále, po zhruba třičtvrtě hodině se instalace "úspěšně" dokončila. Chtěl jsem udělat kopii DVD - základní operace, image soubor se vytvořil, ale pak PC úplně zamrzlo. To se stalo i na druhý pokus. Přeinstaloval jsem to a situace je stejná... ovšem např. hudební CD z mp3 vytvořit šlo - nic jiného jsem pak už nezkoušel, protože mě to úplně otrávilo. Odnesl jsem to k prodejci zpět, a ten jejich technik si s tím už láme 14 dní hlavu, kontaktoval už prý výrobce Nero i Toshiba, ale jejich rady jdou do ztracena, provedl i přeinstalaci celého notebooku na tovární nastavení a stále nic (tedy zatím), nesetkal se někdo už s podobným problémem? A prý je Nero 9 ready for Vista?! Ségra má Toshibu dva roky starou a Nero 7 v ní chodí, tak nevím v čem je zakopaný pes. Stálo to hromadu peněz (v kamenném obchodě je to dražší než na netu - pochopitelně jsem to vzal u nás ve městě, abych případné reklamace nemusel řešit poštou a telefonicky). Jsem otrávený, dnes už značka a parametry nic neznamenají...
Díky za případný komentář.
Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime12/5/2009, 14:32

Zkusil bych ten program nainstalovat na jiný PC s os Vista,případně někam na XPéčka.
A pak bych teprve začal demontáž Toshiby :lis: Laughing
Možná,že je jen vadný to instalační Cédo.
Prostě šel bych cestou toho nejmenšího zla.
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
Eurodancefan
MODERATOR
MODERATOR
Eurodancefan


Male Příspěvky : 114
Leo Věk : 50
Registrace : 15. 09. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime12/5/2009, 14:45

Zkoušel jsem naistalovat to Nero i stažené z netu (ze stránek Nero) a výsledek byl stejný, akorát při instalaci nechodily žádné hlášky... Jak si s tím ten technik neporadí, budu trvat na výměně, případně vrácení peněz a koupím něco jiného, což mě mrzí - parametry má dobré...
Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime12/5/2009, 14:52

Pak asi bude zjevně chyba ve stroji,což je škoda.
A nebylo by tedy fakt lepší zkusit jinej soft,než měnit ten noťas ?
A to Nero si nechat vyměnit za jinej program ?
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
Eurodancefan
MODERATOR
MODERATOR
Eurodancefan


Male Příspěvky : 114
Leo Věk : 50
Registrace : 15. 09. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime12/5/2009, 15:52

Uvidím, jaké bude závěrečné resumé společnosti Comfor (TKC). V Neru jsem zvyklý pracovat a také je tam možné přepracovat neuzavřené DVD z DVD rekordéru, což nelze všude...
Návrat nahoru Goto down
topol
MODERATOR
MODERATOR
topol


Male Příspěvky : 3026
Místo : East EU - West Bohemia
Emploi : retraité
Loisirs : cagnarderie
Registrace : 29. 06. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime12/5/2009, 16:55

Nechci se do toho příliš vměšovat, ale alespoň stručnou reakci si neodpustím. Před pár měsící jsem si také koupil nový počítač, ne notebook, ale klasický "Middle tower". Kvůli nekompatibilitě desítek programů a her které vlastním, a také kvůli namnoze oprávněné kritice ze stran odborníků i laiků,jsem se Vistě vyhnul obloukem a zůstal věrný XP, tentokrát v provedení SP3. Nero mám také, ovšem o generaci starší. Musím upřímně říct, že nové Nero mne překvapilo, ovšem nemile. Tento program nezvládl bez chyb vypálit ani Audio-CD z mp3. Zajímavé je, že chyba v dekompresi a zápisu se týkala jen některých mp3 souborů. Ostatní programy zvládly ze stejných souborů vypálit CD zcela normálně. Se "starým" Nerem jsem neměl problémy, s novým ano.
Na jedné diskusi jsem narazil na zajímavý názor:

A vy se divíte? Čím vyšší řada, tím víc nepotřebných serepetiček, ale na základ se zapomíná.
Každá verze má určité chyby. Některé verze nepodporují vypalování Shrinkem, v jiných verzích zase nenačítá určité druhy videosoborů atd atd. Devítku bych si určitě neinstaloval.
Návrat nahoru Goto down
Eurodancefan
MODERATOR
MODERATOR
Eurodancefan


Male Příspěvky : 114
Leo Věk : 50
Registrace : 15. 09. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime12/5/2009, 17:09

Asi na tom něco bude, problém je, že u notebooků této kategorie prostě XP nejsou k dispozici. Dále musím říct, že jsem chtěl také koupit starší edici Nera, ale už se nenabízí, takže jedině stáhnout z Netu. V Neru 7 jsem tyto problémy neměl... jediné co mě zlobilo (patrně však slabý procesor a grafická karta) byly prolínačky a stmívačky - prostě to nešlo, přechod nebyl hladký, obraz se trhal (cca. 5-10 sec.)
Návrat nahoru Goto down
lucky
GIGA PŘISPĚVATEL
GIGA PŘISPĚVATEL
lucky


Příspěvky : 1398
Místo : ..so close..
Registrace : 07. 10. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime12/5/2009, 17:45

taky budu trochu reagovat...ikdyž možná se to sem nehodí...nevím jak vy všichni ale já jsem max.spokojenej se starým nerem 7..resp.verzí 7.10..už se moc na netu nedá stáhnout ale já ho mám na disku..nikdy jsem s ním problémy co se týče vypalování neměl-používám ho jen na data a muziku...na dvd a blu-ray jen anydvd a dvdFab- a nikdy žádnej problém...to jen tak na okraj..a na další okraj bych doporučil vyzkoušet Windows 7-uvolnili roční předprodejní release..mám ho nainstalovanej na stolním compu a jsem s ním moc spokojenej-neskutečně rychlej ..ale je to věc názoru-bohužel jsou jen v angličtině...Very Happy
Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime12/5/2009, 19:56

Souhlasím s luckym,já pokud nemusim a jsem s určitou verzí programu spokojenej,tak jí zbytečně neupgraduju na novou.Ne vždy co je nové,musí být zákonitě lepší. A ve světě počítačů a software to myslím platí dvojnásob. Já kupříkladu,když jsme u toho Nera,jedu ve verzi 6 !
A spokojenost.Ale i kupříkladu IE 8 jsem na pracovních strojích zase stánul na verzi IE7 a mohl bych uvedst i další příklady.
Ale taky je mi jasný,že eurodancefanovi by ta šestka na jeho kouzla s videoprojekty nebyla nic platná.
A taky vím,že se tu ptal původně na něco uplně jinýho Laughing Laughing
Tak se omlouvám za OT Laughing santa Laughing


Naposledy upravil aLuGaRd dne 12/5/2009, 19:59, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
Jadranko
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
Jadranko


Příspěvky : 634
Místo : Zlín
Registrace : 13. 09. 07

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime12/5/2009, 19:57

Já než si něco chci koupit tak si výrobek hodně dlouho ověřuji a dost se ptám těch chytřejších
a to jsem udělal všichni mě doporučili Acer Aspire 6530 no nemůžu si stěžovat jsem s ním moooc spokojený a už ho slevili.
Tady máš odkaz třeba ten tvůj vrátíš a tento si koupíš.


http://www.alza.cz/acer-aspire-6530g-703g32mn-d97688.htm
Návrat nahoru Goto down
Eurodancefan
MODERATOR
MODERATOR
Eurodancefan


Male Příspěvky : 114
Leo Věk : 50
Registrace : 15. 09. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime13/5/2009, 08:09

Taky jsem si před koupí všechno ověřoval, kontroloval fóra lidí, co TOSHIBU mají a všichni byli spokojení. Také v dubnovém COMPUTERU vyšla recenze a plus byl opravdu perfektní výkon (to na videa potřebuju) a mínus, že baterie vydrží jen 2 hodiny (to mi nevadí - nikam s tím nebudu chodit - mám to jen na doma) a že je příliž lesklý, tudíž jsou vidět na klávesách otisky prstů... Takže instalace programů je fakt záhada a myslím, že reklamaci nakonec uznají - tedy doufám! Technik v Comforu si s tím neporadil, sám říká že nic nenasvědčuje tomu proč by to nemělo chodit...
Návrat nahoru Goto down
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime13/5/2009, 23:08

Konkrétně nemám zkušenost s NB Toshiba, ale dle konfugurace se jedná o dobrý stroj . Pokud v servisu zkoušeli instalaci Nera na čistou instalaci visty pod "adminem" a jinou optickou mechaniku (třeba i USB) s negativním výsledkem tak je NB v pořádku a může za to vista. Můžu tady napsat x absurdních věcí které vista dělá, ale zřejmě to nemá cenu, protože lidé se prostě musí spálit...
Jenom se bojim, že tě budou chtít ošálit nějakejma kecama o opravných balíčcích na vistu či nero a že to pak pude atd...
Já bych trval na vrácení pěněz - na to nebudou chtít samozřejmě přistoupit, ale pokud je to alespoň trochu solidní prodejce tak ti nabídne vrácení a následné koupení jiného stroje - což bych bral.
Určitě ale s XP nebo s vista bussines kde jde legálně přejít na XPp.Musí ale výrobce nabízet ovladače na XP což je někdy problém (typicky HP Pavillion).Já bych doporučil Lenovo či ASUS.
Lenovo je sázka na jistotu jenže je problém cena a lidem se nelíbí. ASUS někdy pokulhává se spolehlivostí, ale má perfektní web a ovladače na XP.
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
Jadranko
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
Jadranko


Příspěvky : 634
Místo : Zlín
Registrace : 13. 09. 07

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime15/5/2009, 23:20

HEERY máš pravdu, že tě budou chtít ošálit nějakejma kecama o opravných balíčcích na vistu či nero a že to pak pude atd...
Já bych trval na vrácení pěněz - na to nebudou chtít samozřejmě přistoupit a možná se budou cukat s tím už jsem se setkal ale u jiných výrobků, doufám že je to jak píše heery alespoň trochu solidní prodejce tak ti nabídne vrácení a následné koupení jiného stroje - což bych bral.
Návrat nahoru Goto down
Eurodancefan
MODERATOR
MODERATOR
Eurodancefan


Male Příspěvky : 114
Leo Věk : 50
Registrace : 15. 09. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime4/6/2009, 23:01

Takže přátelé, aby jste věděli jak jsem nakonec dopadl: právě píšu z oné TOSHIBY. Od 14.5. ji mám konečně doma a postupně jsem ji testoval jak chodí a teď můžu říct, že kompletní přeinstalace operačního systému zabrala. Původní továrně nainstalovaná Vista vážně s Nerem spolupracovat nechtěla, takže se musely sehnat akorát Toshiba ovladače na tento model a zdá se, že je po problému, snad jsem to teď neuřknul, ale zkušebně jsem vyrobil z 22 videosouborů DVD a střih, prolínačky, vkládání kapitol a interaktivní menu v jednom projektu dopadlo dobře. Ta devítka má mnoho možností při editaci DVD, což ještě nemám detailně zvládnuté, ale se učím Smile !
Návrat nahoru Goto down
pavelse
HLAVNÍ MODERÁTOR
HLAVNÍ MODERÁTOR
pavelse


Male Příspěvky : 8241
Místo : závětrná strana továrního komína
Registrace : 04. 08. 06

Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime4/6/2009, 23:06

tož tedy chlape hodně úspěchů
lol!

_________________
singlové a albové hitparády NSR, USA, UK, ITÁLIE a RAKOUSKA z let 80-89 nejdeš zde:
www.hitparady80s.estranky.cz

najdeš zde také hitparády z PLR, radia Luxembourg, životopisy- Divine, Bobby Orlando, NENA
NEW - NEW - NEW .....každotýdenní hudební tipy ........ NEW - NEW - NEW
Návrat nahoru Goto down
http://www.hitparady80s.estranky.cz/
Sponsored content





Notebook TOSHIBA Empty
PříspěvekPředmět: Re: Notebook TOSHIBA   Notebook TOSHIBA Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Notebook TOSHIBA
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
*** M U S I C - C L U B *** :: Pravidla - Srazy - Diskuze :: D I S K U Z E - a jiný pokec-
Přejdi na: