*** M U S I C - C L U B ***
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


World Music Forum
 
PříjemGalleryLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 3D filmy

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
pavelse
HLAVNÍ MODERÁTOR
HLAVNÍ MODERÁTOR
pavelse


Male Příspěvky : 8241
Místo : závětrná strana továrního komína
Registrace : 04. 08. 06

3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime14/7/2011, 10:48

Ahoj lidi,
jaký máte názor na filmy ve formátu 3D ?
Já jsem dnes brzy ráno viděl posledního Pottera. Šel jsem na něj celkem s tím že to nebude žádnej zázrak a myslel jsem si že mě to nenadchne, ale některé momenty byly výborné. Je asi fakt, že zrovna Potter nebude zcela ideální film pro 3D, ale pár věcí se mi vyloženě líbilo - mozkomorové, had a zcela skvělé mi přišly titulky (tedy asi ty 3 věty co tam mluvil "vy víte kdo" ).
Brýle jsou sice vyložené pouťové provedení, u kterého nevydržela jedna nožička jejich rozbalení z igelitu, ale nevadili mi a ani dceři a manželce co je měly na brýlích na dálku - sice to vypadá hrozně, ale je tma a nikdo je nezkoumá ... :-) a neměli jsme žádné problémy s bolením hlavy atp

PS: prostorově výborná byla reklama tesně před filmem Very Happy

_________________
singlové a albové hitparády NSR, USA, UK, ITÁLIE a RAKOUSKA z let 80-89 nejdeš zde:
www.hitparady80s.estranky.cz

najdeš zde také hitparády z PLR, radia Luxembourg, životopisy- Divine, Bobby Orlando, NENA
NEW - NEW - NEW .....každotýdenní hudební tipy ........ NEW - NEW - NEW
Návrat nahoru Goto down
http://www.hitparady80s.estranky.cz/
topol
MODERATOR
MODERATOR
topol


Male Příspěvky : 3026
Místo : East EU - West Bohemia
Emploi : retraité
Loisirs : cagnarderie
Registrace : 29. 06. 06

3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime15/7/2011, 16:52

Už před časem jsem zjistil, že pro mne současné 3D není a nebude. Už od dětství nosím brýle na dálku, na každém oku mám jiný počet dioptrií (rozdíl je poměrně velký) a navíc mám vlevo lehce posunutou osu. Normální filmy vidím dobře, ale 3D ne. 3D film se mi zdá nepřirozeně barevný, převážně modrý, a rozmazaný.
Názory mých příbuzných a přátel se různí - jeden si 3D efekt nemůže vynachválit, další si stěžuje na bolení hlavy, třetímu se to 3D nějak nezdá, a čtvrtý má už předem jasno, protože vidí jen na jedno oko.
Pokud vezmu v potaz, že režisér a maminka mají vždycky pravdu, pak je názor mé maminky takový, že 3D je nesmysl. Z plochy prostor neuděláš, vždycky to bude jen iluze a klamání očí. Pro člověka, který jako ona prodělal operaci šedého zákalu, současné 3D také není to pravé.
Já jen doufám, že jednoho dne pokročí technika tak daleko, že bude možné vyrobit a promítat film jako holografiickou projekci - tedy reálně ve třech rozměrech. Pak snad ...


Návrat nahoru Goto down
gaboo
GIGA PŘISPĚVATEL
GIGA PŘISPĚVATEL
gaboo


Male Příspěvky : 7210
Místo : ...MUSICLAND...
Registrace : 26. 01. 08

3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime15/7/2011, 20:58

...ja mam oči v poriadku a už dlhu dobu sa chystam vychutnat si to ... zatial nemam čas ...
Sad
Návrat nahoru Goto down
YaKi
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 294
Registrace : 31. 08. 06

3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime15/7/2011, 21:26

Tak já jsem se vrátil před chvílí z téhož jako Pavelse (tedy Harry Pottera)

Byl to můj druhý 3D film - prvním byla před měsícem česká pohádka "V peřině". Na obou filmech jsem byl v kině, kde se používají aktivní brýle (tedy ty, které zatemňují střídavě jedno nebo druhé oko). Dnes jsem byl i s mými dětmi, z nichž 2 mají dioptrické brýle - 3D brýle jim šly bez problému nasadit přes ně a byli spokojeni.

Abych řekl pravdu, tak podle mně je tohle to, co hodně pomáhá kinům - na pořízení 3D domů ještě doba příliš neuzrála - televize jsou o hodně dražší než 2D a dobrého obsahu je málo. Ale je to přece jen trochu jiný zážitek.

Jen ještě srovnání dojmu z obou filmů: Asi jsem pochopil, proč pavelse vyjádřil pochybnost, jestli je Harry Potter 7 to pravé pro 3D - film je z velké části ponurý a možná díky tomu působily některé scény rozmazaně. Česká pohádka je oproti tomu celá hodně rozzářená a barevná - a asi byla i úmyslně natočena tak, aby 3D vyniklo. Takže dojem prostorovosti byl u "V peřině" lepší. Ale i tak jsem byl i s Potterem spokojen.

Návrat nahoru Goto down
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime15/7/2011, 22:22

Ještě jsem neměl tu čest a asi nechci. 3D brýle samozřejmě mám (už dávno v 80. letech bylo v nějakém pionýrském zápisníku pár 3d obrázlů) a pak též Blesk, Reflex a 3d obr na netu.Ač vidím dobře a brýle nemám (a vidím 3d hologramy) tak mě to nějak nebaví a připadá mě to prostě divné a spíš obtěžující. Ale 3D film jsem ještě neviděl a asi vidět nechci....
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
YaKi
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 294
Registrace : 31. 08. 06

3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime15/7/2011, 23:56

No srovnání červenomodrého 3D s tím, co se používá v kinech dnes, je poněkud úsměvné (i když i v červenomodrém 3D filmy existují). A souhlasím s Heerym, že o takové 3D (o jakém píše on), není moc o co stát.
A určitě ne každého 3D zaujme nebo nadchne - jakkoliv lepší je oproti těm dřívějším pokusům.

Nicméně odsoudit předem něco, aniž bych to zkusil - to je kapku nešťastný přístup.
Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime16/7/2011, 03:43

3D říkám ano,jenže pro mě je důležitější obsah,než rozměr,radši se kouknu na Švejka,než trapáka potera a ještě 3D,děkuji nemusím ho, ani 2D
Návrat nahoru Goto down
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime22/7/2011, 00:45

Takže dneska jsem testoval několik TV s těma brejlema (SONY.LG,PANASONIC) a ano - opravdu to není již ta modrá a červená a obraz jakoby vystupuje ven z TV.
No ale že bych v tom toužil vidět nějakej film ??? asi ne
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
YaKi
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 294
Registrace : 31. 08. 06

3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime22/7/2011, 02:22

Very Happy

Jen potvrzuješ staré rčení, že někdo má rád holky a jiný zase vdolky.

Já jsem 3D TV ještě v reálu neviděl, ale v tom kině se mi to líbí. Ale jestli si 3D TV koupím, to budu řešit až mi doslouží má klasická 100Hz CRT televize. A doufám, že mi ještě nějakou dobu vydrží... (a že do té doby budou všechny TV 3D nebo aspoň cenový rozdíl bude zanedbatelný a nebudu tedy muset příliš uvažovat).

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime22/7/2011, 23:36

je to stejná honička,jako když začínalo CD,nebo barevná TV,poslouchali jsme CD kraviny a přitom jsme měli super hity na deskách,koukali jsme na barevnej večerníček i když bychom jinak na něj nekoukali,to je pokrok
Návrat nahoru Goto down
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime1/10/2011, 02:16

Takže jsem z donucení a lásky ke svejm dětem byl nucen shlédnout můj první 3D film a to Šmoulové 3D Smile takže to shrnu.
Ano brejle jsou pouťové plasťáky, ale jsou nové a za 24Kč ok.
Vydržet celej film se dá v pohodě, ale často mě to hlavně v né detailních záběrech připadalo rozmazané. Není to ideální a určitě z toho nemám pocit, že všechny další filmy chci vidět ve 3D - alespoň né v této současné technologii.
Dětem se to líbilo a často hrabaly rukama před sebou.....
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
Sponsored content





3D filmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3D filmy   3D filmy Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
3D filmy
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
*** M U S I C - C L U B *** :: Pravidla - Srazy - Diskuze :: D I S K U Z E - a jiný pokec-
Přejdi na: