*** M U S I C - C L U B ***
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


World Music Forum
 
PříjemGalleryRegistracePřihlášení

 

 Šimek & Grossmann - Komplet 1966 - 1971

Goto down 
AutorZpráva
radko
GIGA PŘISPĚVATEL
GIGA PŘISPĚVATEL
radko

Příspěvky : 1822
Místo : základna na Marsu
Registrace : 28. 02. 07

Šimek & Grossmann - Komplet 1966 - 1971 Empty
PříspěvekPředmět: Šimek & Grossmann - Komplet 1966 - 1971   Šimek & Grossmann - Komplet 1966 - 1971 Icon_minitime30/11/2013, 02:03

Známé i dosud nevydané nahrávky včetně kuriozit, dialogů, písniček, a především všechny výstupy humoristické dvojice Šimek-Grossmann z let 1966-1971 přináší projekt Komplet, který v podobě 17 CD vydává Supraphon. V prodeji od 29. listopadu.

      V projektu nazvaném Šimek a Grossmann - Komplet 1966-1971 jsou veškeré dostupné záznamy vystoupení obou komiků seřazeny tak, jak skutečně na scéně probíhaly. Některé, například z archivu Českého rozhlasu, uslyší posluchači poprvé, neboť jde o objevy, zachráněné před smazáním (Besídka u mikrofonu, Radionokturno). Záznamy kompletují představení Návštěvní den, Besídka zvláštní školy, Othello odpadá, Večer pro otrlé, Besídka v rašeliništi, Besídka divadelní, Hop dva tři, Pánský večírek, Potoky modré krve, a to v celém rozsahu a bez zásahů.

odkaz na tracklist vydavatelství supraphon http://www.supraphonline.cz/album/53041-simek-grossmann-komplet-1966-1971

úryvky z tisku k vydání:
       Některé záznamy např. z archivu Českého rozhlasu uslyší posluchači zcela poprvé, neboť jde o skutečné objevy, zachráněné před smazáním. Záznamy kompletují představení Návštěvní dny, Besídky zvláštní školy, Othello odpadá, Večer pro otrlé, Besídku v rašeliništi, Besídku divadelní, Hop dva tři, Pánský večírek, Potoky modré krve, a to v celém rozsahu, bez upravujících zásahů.
 Komplet ovšem obsahuje i několik nahrávek z předsemaforského období Šimka a Grossmanna, které mladším fanouškům jejich humoru nebyly doposud známy. "Z tohoto období se toho ale nedochovalo moc," říká Naďa Dvorská. "V archivu Českého rozhlasu jsme našli pozoruhodný pořad Radionokturno z roku 1966. Šimek a Grossmann jsou tu ještě mladičcí, mediálním světem neostřílení. Jde o jejich první rozhlasové účinkování."
  Bezmála dvacetihodinový výběr je sestaven chronologicky. "Díky tomu je krásně vidět vývoj dvojice Š + G. Můžeme sledovat, jak se postupně naučili pracovat s publikem, jak svá vystupování zdokonalovali. Měli dobrou průpravu: museli se naučit zaujmout diváky už v době, kdy uváděli v klubech beatové kapely. Publikum přišlo na muziku a nebylo zvědavé na nějaké chlapíky, kteří cosi povídají. Aby je poslouchalo, museli být Š + G vtipní, nesměli nudit," upozorňuje Dvorská.
  Co se nejslavnější složky tvorby Šimka a Grossmanna týče, tedy jejich povídek, ty nejsou na kompletu úplně všechny, které mezi lidmi kolují. Některé vyšly jen v tištěné podobě v knihách (ale například i v 60. letech v měsíčníku klubu Olympic), některé se zachovaly jen se "zásahy shora". Dvorská ale zdůrazňuje: "Ty, které se zachovaly bez cenzurních zásahů, uvádíme všechny."
 Při přípravě boxu Dvorskou nejvíce překvapila schopnost dvojice reagovat na politické události let 1968-69. "Byli nesmírně stateční, neohrožení, citliví, vtipní, to je opravdu nádherné a obdivuhodné. Postupně, v nahrávkách z konce roku 1969, jsou vidět zásahy cenzury, už se nemohli naplno vyjádřit, byli poněkud okleštění. Ale za všechno zmíněné si jich člověk musí vážit."
Na sedmnácti discích samozřejmě neznějí jen hlasy Šimka a Grossmanna, ale i dalších spolutvůrců jejich představení. Například režiséra Jána Roháče, který s dvojicí spolupracoval, nechybějí ani okřídlené "hlášky" semaforského inspicienta pana Balcara. A plnoprávnou součástí semaforských představení byla  také hudba. "V jednom představení zpívá dvě písničky Karel Kryl. V dalším pak Eva Olmerová. A zaznamenáváme i další zpěváky a herce. Pavel Bobek exceloval nejen jako zpěvák, ale i jako komik," vyjmenovává editorka.
Dárkový box, který se bude prodávat za 1 799 korun, je luxusně vypraven, včetně obsáhlého bookletu o 56 stranách. "Obsahuje vyčerpávající informace o činnosti pánů Š + G, a to i o jejich předsemaforské činnosti od roku 1960, kdy se seznámili. Nalezneme tu i spoustu unikátních fotografií. Některé poskytl pan Milan Wagner, který Šimka s Grossmannem hodně fotografoval především v období jejich začátků v Semaforu. A vzácné fotografie poskytla i paní Milica Pechánková, přítelkyně Jiřího Grossmanna. Mnohé ze zmíněných fotografií nebyly doposud nikdy publikované."
Návrat nahoru Goto down
radko
GIGA PŘISPĚVATEL
GIGA PŘISPĚVATEL
radko

Příspěvky : 1822
Místo : základna na Marsu
Registrace : 28. 02. 07

Šimek & Grossmann - Komplet 1966 - 1971 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šimek & Grossmann - Komplet 1966 - 1971   Šimek & Grossmann - Komplet 1966 - 1971 Icon_minitime24/2/2015, 16:02

vyjde pokračování a to tentokráte Šimek, Nárožný, Sobota od roku 1971 do roku 1977
Návrat nahoru Goto down
 
Šimek & Grossmann - Komplet 1966 - 1971
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
*** M U S I C - C L U B *** :: Pravidla - Srazy - Diskuze :: Hudebně Kulturní Přehled-
Přejdi na: