*** M U S I C - C L U B ***
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


World Music Forum
 
PříjemGalleryLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 měli jste v 80letech osmibitový počítač?

Goto down 
+9
keywest
topol
YaKi
disco80
HEERY
bobophon
aLuGaRd
hitmix
radko
13 posters
AutorZpráva
radko
GIGA PŘISPĚVATEL
GIGA PŘISPĚVATEL
radko


Příspěvky : 2116
Místo : základna na Marsu
Registrace : 01. 03. 07

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime11/6/2007, 01:44

Ahoj všem! Zajímalo by mě, zda někdo měl v 80letech osmibitový počítač a jaký?
Návrat nahoru Goto down
hitmix
GIGA PŘISPĚVATEL
GIGA PŘISPĚVATEL
hitmix


Male Příspěvky : 2492
Sagittarius Věk : 51
Místo : Praha (CZ)
Registrace : 20. 05. 07

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime11/6/2007, 03:27

nevim jestli byl 8bitový, ale bylo to atari a pořád jsme vedli "válku" s commodore.
bože a ty hry? dneska i mobil je snad rychlejší.
ale na druhou stranu vše co umím na pc mám z atari.
Návrat nahoru Goto down
http://moje.hotgoo.net/
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime11/6/2007, 07:23

Já měl akorát kalkulačku Laughing Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
bobophon
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
bobophon


Male Příspěvky : 532
Gemini Věk : 61
Místo : Praha
Registrace : 08. 02. 07

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime11/6/2007, 14:29

Sice ne v 80's, ale hned začátkem 90's to byl Commodore 128D s integrovaným 5" flopíkem, system GEOS - podobný jako první wokna a 8jehlovou tiskárnu - do dneška tu leží ve skříni.
Návrat nahoru Goto down
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime11/6/2007, 22:58

Jasně že jo sakra. ZX Spectrum+ , microdrive 2x, světelné pero, několik kempstonů, kazeťák a nezbytný šroubovák na dolaďování hlavy. Potom Amstrad Spectrum 2+ kterej měl již kazeťák integrován , 128k pamět a zvuk byl již modulován do TV.
Jó to byla super doba Smile A jetě si pamatuji ,že jsme meli takovej klub hlavní motto bylo : SMRT ATARISTUM !!!!
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
disco80
přispěvatel
přispěvatel
avatar


Příspěvky : 55
Registrace : 14. 07. 06

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime28/7/2008, 13:25

Já SHARP MZ 800. pokud jste jej tady někdo měli, tak mi napište.
Návrat nahoru Goto down
YaKi
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 294
Registrace : 31. 08. 06

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime28/7/2008, 15:42

Tak já začínal s osmibitovým Atari 800XL a dodneška mám pocit, že tehdejší hry byly takové nějaké hratelnější než většina dnešních.

A to ani nemluvě o tom, že se tehdy dalo krásně hrabat i v strojovém kódu..... do toho už jsem se pak na 16bitech nikdy nepustil - ono těch 64kB paměti prolézt šlo (a z toho navíc čtvrtina byl obraz ROM), do 512kB Amigy už se mi hrabat moc nechtělo :-(
Návrat nahoru Goto down
topol
MODERATOR
MODERATOR
topol


Male Příspěvky : 3026
Místo : East EU - West Bohemia
Emploi : retraité
Loisirs : cagnarderie
Registrace : 29. 06. 06

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime28/7/2008, 18:15

Bohužel osmibitový počítač jsme doma v osmdesátých letech neměli,a pokud si pamatuji,ani nikdo z naší třídy.Pouze jeden nadšenec ze školy měl počítač Tesla,tuším PC 88,propojený s televizí Merkur,sloužící jako monitor. Po roce 1990 se situace změnila,ale třeba ještě roku 1994,kdy jsem studoval na gymnáziu,mělo počítač jen asi osm lidí ze třiceti.Můj první vlastní počítač byl roku 1993 PC 386 DX,4 MB RAM,1 MB grafika Trident,HDD 100 MB, OS- DOS 6,později vylepšený i o Windows 3.11 ,s jehličkovou tiskárnou Epson LX-100,která mimochodem funguje dodnes.
Návrat nahoru Goto down
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime29/7/2008, 16:50

Topol: No vidiš já měl sice koncem 80. let ZX ,ale v 93 jsem byl nucenej jeho nástupce Amstrad prodat abych částečně zaplatil 286/25,20 HDD MFM, monitor mono VGA a RAM už netušim.zajímavé je, že ta 286/25 byla docela rarita a byla rychlejší než 386 SX.Kupoval jsem to tehdá od programátora jako vyřazené z jedné firmy, ale je jasné, že to vyřadil on Smile
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
keywest
GIGA PŘISPĚVATEL
GIGA PŘISPĚVATEL
keywest


Male Příspěvky : 2481
Virgo Věk : 92
Místo : Ani blízko, ani daleko !
Registrace : 29. 09. 07

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime29/7/2008, 16:53

Já osobně měl v té době zcela nový kuličkový počítač, pardón, počítadlo !!! Ale o tom tu to téma asi není ................... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru Goto down
HEERY
MAXI PŘISPĚVATEL
MAXI PŘISPĚVATEL
HEERY


Male Příspěvky : 971
Capricorn Věk : 103
Místo : ori space
Emploi : V.I.P
Loisirs : HEERY is a highly evolved human, genetically engineered by the Ori
Registrace : 07. 01. 07

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime30/7/2008, 13:40

On 8bit ještě docela přežívá všude okolo nás třeba v těch šipkách co se hrahou v hospodě...
Návrat nahoru Goto down
http://ori.ori
paddycom
školák
školák
avatar


Příspěvky : 6
Registrace : 03. 06. 09

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime5/6/2009, 22:13

v 80ti letech jsem měl ruský kazeťák a poslouchal ac dc
Návrat nahoru Goto down
sanko12
hudební znalec
hudební znalec
avatar


Příspěvky : 17
Registrace : 24. 02. 08

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime7/10/2009, 22:04

Ja som mal ZX Spectrum, neskôr slovenský DIDAKTIK GAMA, potom DIDAKTIK KOMPAKT, ktorý už mal aj disketovú mechaniku.
Návrat nahoru Goto down
otasss
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 139
Registrace : 16. 06. 07

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime6/2/2010, 00:23

Měl jsem Didaktik M, koupený v r.1991, stál asi 4200 Kčs a byl jsem z něj úplně mimo.
Návrat nahoru Goto down
gaboo
GIGA PŘISPĚVATEL
GIGA PŘISPĚVATEL
gaboo


Male Příspěvky : 7210
Místo : ...MUSICLAND...
Registrace : 26. 01. 08

měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime6/2/2010, 20:15

..ja som bol v koncoch osemdesiatich rokov uchvateny PMD-čkom a v basicu som robil kadejake akcne hry :-)) .... bola to parada...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





měli jste v 80letech osmibitový počítač? Empty
PříspěvekPředmět: Re: měli jste v 80letech osmibitový počítač?   měli jste v 80letech osmibitový počítač? Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
měli jste v 80letech osmibitový počítač?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Blue System-megamix

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
*** M U S I C - C L U B *** :: Pravidla - Srazy - Diskuze :: D I S K U Z E - a jiný pokec-
Přejdi na: